Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

V petek, 20.5.2016, smo se skupaj s starši odpravili na izlet z vlakom. Našo pot smo začeli na železniški postaji v Šmartnem ob Paki, kjer smo se vkrcali na vlak proti Žalcu.

IMG_0452

Nekaj malčkov je prvič potovalo z vlakom, zato je bila izkušnja še toliko bolj zanimiva. Vsi otroci so bili nad vožnjo z vlakom navdušeni. Po prihodu v Žalec smo se odpravili do Hmeljarskega inštituta, kjer imajo Vrt zdravilnih in aromatičnih rastlin. Prijazno so nas sprejeli in nam uvodoma prebrali pravljico o zeliščih. Otroci so poslušali in hkrati pogledovali po zanimivih rastlinah, ki so nas obdajale. Po pravljici so nam postregli z zeliščnim čajem, meta in citronka, ki je bil tako zelo odličen, da smo se odločili, da kupimo sadike mete in citronke, ter jih posadimo v oba naša vrtova (v Bambiju in Veronikinem kotičku). Kmalu si bomo začeli kuhati čaj iz naših zelišč. Sledil je ogled vrta, prepoznavanje zelišč in vonjav. Strokovno osebje Vrta je bilo na razpolago staršem za njihova vprašanja, otroci pa so najbolj uživali ob tekanju, skrivanju in igri v Vrtu. Bilo je poučno, zabavno in vsekakor vredno ogleda. Po skoraj dveh urah druženja v Vrtu smo se odpravili nazaj na železniško postajo v Žalcu in se z vlakom popeljali v Šmartno ob Paki, od tam pa polni lepih vtisov proti domu.

IMG_0480

Več slik na povezavi Fotogalerija skupna druženja.