Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

tranvik

V skupini Palčkov smo v pomladnem času opazovali in sledili prebujanju narave. Ta je iz zimskega spanca prehajala v razcvet in skupaj z nami željno čakala toplejših temperatur in energijo sonca.

Kot vsako leto v tem času, smo tudi tokrat začeli urejati vrtiček,  kjer smo posejali in posadili različne vrste zelenjave in sončnice. Tudi v igralnici smo se igrali vrtičkarje ter ustvarjali pomladno vzdušje. Pesmico »Marko skače« pa otroci že dobro poznajo in jo prepevajo, pa ne samo dve kitici, ampak kar celih devet. Konec meseca maja smo izvedli kolesarki tečaj. Sodelovali so vsi otroci iz skupine in si pridobili nova znanja ter izkušnje pri varni uporabi kolesa.

2016-05-27 17.30.28DEJAVNOSTI:

  • Raziskovalna igra v naravi.
  • Sajenje sončnic v lončke, opazovanje in doživljanje razvojnega cikla rastline.
  • Urejanje vrtička: spoznavanje, sajenje, prekopavanje in zalivanje rastlin.
  • Otroški ljudski plesi in igre (Rdeči tulipan, Ringa raja, Črni mož, Gnilo jajce…).
  • Izvedba kolesarskega tečaja na zunanjem igrišču.