Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Glasbena pomlad

V spomladanskih mesecih smo bili deležni dveh glasbenih obiskov, skozi katere smo se seznanili z dvema inštrumentoma: bobni in klavirjem.

V mescu marcu nas je obiskal gospod Matija Kač. V telovadnici nas je pričakal s pravimi bobni, električnimi bobni ter malo manjšimi, ki so za otroke. Zraven smo si lahko ogledali še nekaj manjših ritmičnih inštrumentov, ki jih bobnarji običajno uporabljajo na svojih koncertih. Priča smo bili pravemu glasbenemu spektaklu gospoda Kača in njegovega sina, saj sta skupaj zaigrala in nam predstavila kar nekaj ritmov, ki jih obvladata.

V aprilu je sledil obisk pianistke Jerneje Grebenšek. V uvodu nam je predstavila vrste klavirjev, nato nam je pokazala kako izgleda klavir od znotraj. Sledil je pravi klavirski koncert z zanimivimi skladbami, ki so jih otroci lahko prepoznavali.

Veseli smo takšnih glasbenih obiskov. Tako dobimo večji spekter v poklice, s katerimi se ukvarjajo naši starši, hkrati pa smo na takšen način še bolj ponosni na njihovo delo.

Takole smo spremljali vse.