Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Nekoč je živel Bambi, ki mu je nekega dopoldneva postalo zelo dolgčas. Hotel se je igrati z žogo, pa mu je nihče ni vrgel nazaj. Poskusil je igrati šah, a nihče ni premikal nasprotnih figuric. V tistem trenutku se je zavedal, da potrebuje prijatelje. Kaj pa bi počel z njimi?

Lahko bi jih povabil na piknik…

In tako je naredil akcijo ter povabil otroke vrtca Bambi in Veronikinega kotička, da mu pomagajo. Vsi skupaj smo se dobili v Šmartnem ob Paki, kjer smo pričeli iskalno akcijo. Razdelili smo se v dve skupini in odšli na pot. Najprej nas je pot pripeljala do Medvedove postaje, kjer smo se naučili žvižgati s pomočjo želoda. Pri drugi postaji smo skozi uganke prepoznali Ježa in zapeli pesmico o njem. Pri tretji točki smo Veverici pomagali napolniti košaro z dobrotami. Pri četrti točki smo premraženemu Polhku pomagali narediti ustrezno bivališče. Pri zadnji, peti točki pa smo Sovi pomagali loviti miške in poiskati gnezda. Po končanem orientacijskem pohodu je sledila še zadnja postaja, piknik. Tam nas je že pričakal sveže pečen kostanj. Ker so bili starši pridni in so v gozdu poiskali palice, smo si nanje zapičili jabolka in jih popekli na ognju. Kdor je želel se je lahko preizkusil v jahanju konj, se sprostil v ustvarjalni delavnici in se zabaval na igrišču, ki je bilo zraven.

Priznati moramo, da smo se res imeli lepo, zato upamo, da bo še čim več takšnih piknikov.