Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Pingvini v novembru

 

V mesecu novembru smo iskali odgovore na različna vprašanja, saj smo raziskovali in eksperimentirali z različnimi materiali, podrobneje pa smo se lotili človeškega telesa in ugotovili, iz česa smo narejeni in kaj nas sestavlja. Naučili smo se, da je pomembno s čem se prehranjujemo, zato smo si naredili piramido zdrave prehrane. Pozimi je mrzlo in ker lahko steklene kozarce za vlaganje zebe, smo jih oblekli v prtičke in jih s tem tudi okrasili. Ker je v novembru dan tradicionalnega slovenskega zajtrka, nas je pri zajtrku pričakal z medom namazan kruh in jabolko, obiskal pa nas je tudi čebelar. Oblekli smo zaščitne čebelarske obleke, izdelali pa smo si tudi lastne čebelice. Za kratko nas je obiskal tudi prvi sneg in ugotovitev je…”ja res, iz vode je” J.

Takole smo imeli tradicionalni zajtrk: https://www.youtube.com/watch?v=1hhzlbuipK4