Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Januar pri Tukanih

Januarja smo v skupini Tukani spoznavali Eskime, njihovo življenje in običaje. Iz ledenih kock smo sestavljali igluje ter se igrali v igluju iz kartona. Spoznavali smo različne arktične živali ter jih poskušali prepoznati po zvoku. Skozi pravljično jogo smo izvajali različna gibanja in zvoke arktičnih živali. Preko lutkovne igre smo se seznanili s pravljico o smrkavem Ožbeju, ki si ni želel brisati prehlajenega noska. Otroci so se nato tudi sami preizkusili v igri z lutkami, pri kateri so zelo uživali. Da pa bi pregnali prehlad smo si pripravili različne zeliščne čaje. Posušena zelišča smo najprej vonjali in prepoznavali. Ogledali smo si kako zavre voda in potem zelišča dali v vročo vodo. Po nekaj minutah smo čaj precedili in si privoščili topel napitek.