Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

April je s seboj prinesel kar nekaj deževnega vremena, ki smo ga izkoristili za odkrivanje znamenitosti in tropskega gozda v Južni Ameriki. Preko videoposnetkov in poučne naravoslovne in geografske literature smo spoznavali različne rastline in živali, ki živijo v deželi pragozdov. Še posebej zanimivo nam je bilo spoznavanje različnih kulturnih in življenjskih navad naše prelepe dežele in Južne Amerike. Z otroki smo se vživeli v domišljijske igre, si postavili pravi indijanski šotor in kot Indijanci zaplesali v ritmih južno-ameriške glasbe.
V mesecu aprilu pa nismo pozabili tudi na vrtčevski vrtiček, ki je kar klical po rahljanju in prekopavanju zemlje, zato smo se z vrtnim orodjem lotili dela na vrtu in ga pripravili na sajenje in posaditev različnih zelišč, ki jih bomo spoznavali v mesecu maju. Rahljanje in prekopavanje zemlje je bilo za nas pravo doživetje, saj smo ob tem neizmerno uživali in se srečevali z deževniki, mravljami in drugimi zemeljskimi živalmi. Skozi dnevne dejavnosti so otroci imeli priložnost tudi raziskovati pomladno senzorično škatlo z dišečimi cvetlicami, semeni, in podobno. Mavrične ribe pa smo poleg eksperimentiranja z vodo in zemljo v lončke tudi posadile čisto svoj fižol in sončnice. Bilo nam je lepo.