Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page


Mavrične ribice v mesecu maju
V mesecu maju smo Mavrične ribice z našimi mislimi odpotovale v Indijo, kjer smo spoznale razlike med življenjskimi navadami naše in drugih kultur ter značilne indijske znamenitosti: indijskega slona, tigra, indijska oblačila, indijsko okrasje… spoznale smo tudi nekaj osnovnih indijskih začimb, in hkrati s posebnimi napitki preverile, če so začimbe okusne. Z indijskimi plesi in značilno indijsko glasbo so otroci razvijali gibalne sposobnosti, nato pa smo ob sprostitvenih igrah, masažah ter indijskih pravljicah umirili naše telo in misli. Mesec maj nam je prinesel tudi velik koš priložnosti za spoznavanje travniških rastlin in zelišč, ki so bile že v polnem razcvetu, zato smo se z otroki tudi naučili prepoznati tako slovenska kot tudi indijska zelišča, naučili pa smo se tudi, da nam uživanje različne zdrave hrane, telesne vaje in počitek pomagajo ohranjati zdravje – zato smo si tudi izdelali plakat o zdravi in nezdravi prehrani. V mesecu maju smo ob svetovnem dnevu čebel izdelali svoje čebelice in čebelje panje ter se naučili pesem o Treh čebelah. Veliko časa smo posvetili tudi zunanjim dejavnostim, se naučili veliko novega in se imeli lepo.