Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Če medved zboli, od Mojce dobi sirup in čaj. Če Mojca zboli, dobi marsikaj: poljubček od mame, od babice čaj, od atija knjigo zmajček in zmaj. Kaj pa od bibe?  Zvrhano žličko medu in skrivalniško igro kuku.

V mesecu novembru smo se seznanili kako krepimo svoje zdravje. Pogovarjali smo se o spravilu jesenskih pridelkov, o pripravi ozimnice in vlaganju hrane. Pri tem smo si naredili tudi svojo ozimnico. Zelje smo naribali, ga dali v posodo, kjer je nato nastalo kislo zelje. Pogovarjali smo se hrani, ki krepi naše zdravje, razporejali slike hrane na zobe – kaj je zdravo in kaj ni zdravo ter prikliče črvičke v zobe.

V tednu tradicionalnega slovenskega zajtrka smo vsak dan spoznali eno sestavino, ki je pri zajtrku. Sami smo si izdelali maslo in spekli kruh, ki smo ga nato pojedli v petek pri zajtrku. Iz čebeljih satnic smo izdelali sveče. To je bilo res zabavno in cela igralnica je dišala po medu.