Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page
»Aha! Oho! Sledovi v snegu! Le kdo se plazil je po bregu?« (Zverjašček)
Kapljice smo v mesecu januarju spoznavale sledi, stopinje, ki jih puščajo živali in mi. Seznanili smo se s pravljico o Zverjaščku, ki je iskal sledi po snegu, da bi našel miško. Tudi mi smo jih poskušali najti na zasneženem igrišču. Opazili smo nekaj odtisov ptic in naše stopinje. Ker pa je Zverjaščka prestrašila majhna zvita miška s pomočjo sence, smo se igrali s sencami. Preizkusili smo, kdaj so sence večje in manjše ter si pripravili senčno predstavo. Pripravili smo si čutno pot – medvedove stopinje. Nekaj živali zimo prespi in v igralnici smo si uredili umirjen kotiček s pomočjo šotora, kjer smo prebirali in listali pravljice.
Razveselili smo se snega, da smo se lahko kepali, kotalili, dričali po bregu ter naredili sneženega moža. Ko pa se je sneg začel taliti, smo opazili, da se spremeni v kapljice. In ko kapljice zmrznejo nastane led. V igralnici smo naredili nekaj eksperimentov s pomočjo ledenih kock, vode in vate. Nastala je prava zabava 😊