Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page
Mesec januar nas je obdaril s snegom. Zelo smo se ga razveselili. Na vrtčevskem igrišču smo se dričali po hribu, kepali, delali angelčke v snegu, skratka uživali v snežnih radostih. Spoznali smo stopinje živali, ki jih puščajo v snegu in iskali pravilne pare. S snegom smo naredili nekaj poskusov. Postali smo mladi raziskovalci, saj smo opazovali ledene kristalčke s povečevalnim steklom in z mikroskopom. Ta mesec smo posvetili tudi lutkovnim predstavam s pravljicami Zaljubljena snežaka, Babica zima ter pravljico Rokavička kot gledališče kamišibaj. Iz stiroporastih kolutov smo izdelali snežake in trganko snežak, ki krasi našo telovadnico. Nekaj otrok iz skupine pa se je udeležilo smučarskega tečaja na Golteh. Nekateri so se prvič preizkusili v prvih smučarskih zavojih, drugi pa so se odpeljali že s sedežnico na vrh Medvedjaka in se spustili korajžno po progi.