Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page
Mesec februar smo začeli kulturno obarvano. Pogovarjali smo se o Francetu Prešernu, o kulturnem prazniku in bontonu. Poslušali smo Zdravljico in Povodnega moža. Z vodenimi barvami smo slikali po portretu Franceta Prešerna. Pritegnila nas je deklamacija Jura-kultura (Srečko Niedorfer) v obliki slikopisa.
»Z zvonci za pasom pleše do vrat, ljubi otroci ne se ga bat. Kurent, kurent hojlara je prijazna maškara …« (Zvezdana Majhen)
Ker se je bližal pustni čas nas je v vrtcu obiskal kurent. Preden nas je obiskal smo ga dodobra spoznali, tako da smo bili ob njegovem prihodu zelo pogumni. Upamo, da smo vsi dobro zaplesali z njim in da smo dodobra pregnali zimo stran. V igralnici smo se preoblačili v različne kostume in se navajali na maske. Na pustni torek pa smo si v vrtcu priredili pravo pustno zabavo z veliko plesa in različnimi maskami.