Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

V mesecu novembru smo se v naši skupini osredotočili na slovenske avtohtone živali. Spoznali smo jih kar 13. Znanje smo osvajali s pomočjo fotografij, dokumentarnih posnetkov in knjig. Z otroci smo dopolnili miselni vzorec o Sloveniji ter ga prilepili na steno, tako, da lahko otroci vsakodnevno utrjujejo pridobljeno znanje. V drugi polovici meseca smo se osredotočili na kranjsko sivko, saj nas povezuje s slovenskim tradicionalnim zajtrkom. Tako smo na obisk povabili čebelarja, ki nam je predal veliko novih informacij tako o svojem poklicu, kot tudi o samih čebelah. Okušali smo med, ga uvrstli v prehransko piramido ter se seznanili z zdravo prehrano. Spoznali smo tudi kako nastane mleko, maslo, jogurt in sir ter vse te dobrote okušali z lokalne kmetije Flis. Na dan slovenskega tradicionalnega zajtrka smo si pripravili pogrinjke ter skupaj z vsemi ostalimi otroci vrtca Bambi zajtrkovali v skupnem prostoru. Na zajtrk smo povabili tudi našo direktorico go. Tajo in župana občine Braslovče ter pod direktorico Urško in Go. Darjo iz kmetije Flis. Bilo je čarobno, prijetno ter nadvse zabavno saj sta nas med obedom ogovorili še dve čebelici (maskoti). Vsi skupaj smo zapeli pesem Lojzeta Slaka z naslovom “Čebelar” ter tako sodelovali pri vseslovenskem projektu. Izdelali smo tudi likovne izdelke na temo čebelic in panjev ter poplesavali na pesem Čebelice od Ribiča Pepeta. Ker pa je bil mesec november precej deževen smo si te dni polepšali s preživljanjem časa na svežem zraku in v dežju z dežnimi oblačili. Nadaljevali smo z oddelčnim projektom “Kuharska knjiga” ter za tradicionalni zajtrk spekli kruh.