Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

V mesec december smo zakorakali s skupnim ciljem, da bo ta mesec prav čaroben. Skupaj z otroki smo izdelali načrt, kako bomo okrasili našo igralnico. Najprej smo si na steno obesili adventni koledar, kjer so nas vsak dan čakale naloge in misli, ki so jih za nas pustili škratje. Nato smo si izdelali okensko dekoracijo. Izdelali smo snežake iz snežink. Otroci so s ponosom predstavljali svoje izrezljane snežinke. Nato smo določili mesto, kjer bomo obesili novoletne lučke ter izdelali mobile iz snežink. Tudi na mizah ni manjkala dekoracija, na vsako mizo smo postavili svečnik. Tako, da smo tekom decembra obedovali v soju sveč ob umirjeni praznični glasbi. Sestavili smo umetno božično drevo ter ga postavili na hodnik, ga okrasili z lučkami ter z izdelki iz vsake igralnice. Naslikali smo adventne venčke, ki so krasili našo garderobo ter posejali božično žito, katerega so pred prazniki otroci odnesli domov. Fino-motoriko smo urili z oblikovanjem fimo mase. Iz nje smo izdelali okraske, ki smo jih uporabili za aranžmaje. V prvi polovici meseca, smo zaposleni vrtca Bambi otrokom in staršem odigrali igrano igro z naslovom Zvezdica Zaspanka. Otroci so po predstavi prejeli darila (knjigo in zvezdasto blazino, ki so jim jo izdelali starši). V drugi polovici meseca pa smo z otroki izvedli srečanje za stare starše, na katerem smo skupaj izdelovali izdelke za bazer ter čajanko. Otroci so sami pripravili piškote s katerimi so pogostili stare starše. Ob koncu druženja so otroci izvedli še kratek nastop, z izborom treh pesmi: Jesenska, Jaz sem snežak in Za božič sem spet kot otrok. Slednja pesem je bila iztočnica za naše letošnje e-voščilo. Ker je bil december res pester in smo izdelali veliko izdelkov smo se z otroci odločili, da bomo letos staršem podarili in zaželeli lepe praznike z nečim, kar bo trajno. Tako smo skupaj sodelovali pri montiranju in nastajanju e-voščilnice, v kateri so bila zajeta naša skupna praznična doživetja, misli in lepe želje za novo leto ter na koncu video posnetek pesmi z naslovom “Za božič sem spet kot otrok”. Tekom celega meseca smo večkrat rajali na željo otrok, praznovali prva dva rojstna dneva v tem letu ter prebirali pravljice na temo praznikov, treh dobrih mož in škratov. Najbolj všeč pa nam je bila Resnična zgodba o božičku. Ob koncu meseca pa smo si pripravili še zabavo v prazničnih oblačilih, tako smo imeli vsi na sebi vsaj en praznični motiv ter rajali in se veselili prihajajočih praznikov, najbolj so nas pa razveselila darila, ki so nas čakala pod smrekico. Več pa v videu