Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Prvi polovici meseca januarja smo namenili spoznavanju glavnih značilnosti naše dežele, značilnosti večjih mest ter jih podkrepili s fotografijami, pravljicami in video posnetki. Seznanili smo se s tradicionalnimi dobrotami, solinami, lipicanci, jamami, rekami, gorami, burjo, kekcem, Piko Nogavičko in rudnikom, vitezi in še kaj.  Vsak otrok si je izbral sličico z eno znamenitostjo ter jo poskušal preslikati. Nastali so krasni likovni izdelki, ki krasijo našo garderobo. Nato nas je radovednost popeljala k raziskovanju gradov. Razdelili smo se v štiri skupine in vsaka skupina je sama izdelala grad iz odpadnega materiala. Projekt je trajal dva tedna, otroci so se najprej dogovorili kakšen grad bodo naredili, nato so ga skupaj sestavili, zlepili, kaširali s časopisnim papirjem ter pobarvali. Na koncu so določili ime ter izbrali simbole na zastavah. Pri tem so neizmerno uživali in zelo dobro sodelovali. Pogovarjali smo se o celjskih vitezih ter si zamišljali kako so včasih ljudje živeli. Tako smo tudi spoznali hiše nekoč in danes ter primerjali arhitekturo. Spoznali smo tudi, da se je Ljubljana v rimskih časih imenovala Emona ter Celje – Celeia in najstarejše mesto Ptuj – Poetovio. Tako so si otroci ogledali fotografije mest iz starih časov ter sami poskušali narisati hiše različnih oblik. Naučili smo se tudi nove ljudske pesmi z naslovom “Kaj boš Janko jutri delal?”. Otrokom je hudomušna pesem zelo všečna in jo radi prepevajo. Konec meseca smo osvojili še novo gibalno – rajalno igro (Potujemo v Rakitnico) s katero bomo pričeli naš marčevski nastop. Tudi igra je potekala v isti tematiki, otroci so si sami iz različnih predmetov izdelovali hiške v katerih so se igrali simbolno igro. V največje veselje nam je pa bilo preživljanje časa na snegu, otroci so se ga neizmerno razveselili, zato smo poskušali čim več časa preživeti zunaj na snegu.