Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

V ponedeljek, 12.6.2017 nas je obiskal četrtošolec Ambrož Oblak, velik ljubitelj LEGO kock, ki je za nas pripravil cel spekter zanimivosti iz LEGO sveta. Najprej nam je predstavil plakat, kjer smo izvedeli veliko o nastanku prve kocke. Prikazal nam je modele kocke, tako za začetnike pa vse do takšnih vrst, ki jih uporabljajo največji LEGO ljubitelji. Z občudovanjem smo spremljali zanimive LEGO sestave na razstavi, ki jo je delil skupaj z enim od naših otrok. Da bi bila prezentacija zanimivejša smo se razdelili v nekaj manjših skupin ter se posedli na posebne pene s kupi kock. Sledilo je tekmovanje v gradnji najvišjega stolpa. Z veliko vnemo je z nami pri eni od skupin aktivno sodelovala tudi naša direktorica vrtca. Naslednja naloga je bila gradnja najzanimivejših skulptur. Tako smo izdelali čisto pravi hišni kino, trgovski center, graščino okostnjaka, ranč za  konje, bojno trdnjavo in še mnogo zanimivih izdelkov. Ob koncu smo si še enkrat ogledali razstavo, Ambrož pa nam je podelil slavnostne LEGO diplome. Upamo, da bomo lahko še večkrat podoživeli takšne vrste obisk.

Pa še nekaj slikic.

Škratje s Polono in Andrejem