Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Veverice v  septembru

V  mesecu septembru smo se v skupini Veverice igrali z junakinjo Piko Nogavičko, ki nas je popeljala v svet otroškega doživljanja, videnja in čutenja sveta.

Veliko smo ustvarjali; izdelali smo si papirnate denarnice, izrezali zlatnike in se na Pikini stojnici igrali za kupce in prodajalce. Risali in slikali smo Pike, gusarje in ladje pa Pikine nogavice … Poslušali smo zgodbe in pesmi o Piki Nogavički in preko filma podoživeli knjižno vsebino. Priredili smo si Pikino zabavo z gusarji in se posladkali s kuhanim kostanjem. Spekli smo Pikine palačinke in skuhali okusno marmelado. Spoznavali smo različne vrste čajev in imeli Pikino čajanko. V Domu kulture Braslovče smo bili na bučijadi, kjer smo se posladkali z dobrotami iz buč.