Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Skupina Polžki smo spoznali mesec november v vseh vremenskih odtenkih. Ob lepem in tudi deževnem vremenu smo hodili na svež zrak, kjer nismo  prišli mimo čofotanja po lužah in opazovanja narave.

Ker nam gibanje veliko pomeni smo precej skakali, plezali, tekali po igralnici in telovadnici, kjer so nam bili baloni eni izmed glavnih rekvizitov. Predvsem smo se pogovarjali o zdravi prehrani, o delih telesa in se naučili  novo deklamacijo ”Jabolko rdeče, hej!”.  S pomočjo vzgojiteljic smo pripravili ter spekli zelo dobro presno pecivo.

Pripravili smo se tudi na tradicionalni slovenski zajtrk, izdelali smo vsak svoj pogrinjek. Na tradicionalnem slovenskem zajtrku smo uživali ob medu, maslu, temnem kruhu, jabolku in mleku. Dan smo popestrili z opazovanjem dveh čebelic, naučili smo se marsikaj  o delu  čebelarja in na koncu sta nas prišla obiskati čebelarka Maja ter Matija, ki je dogodek glasbeno popestril s svojo harmoniko.

V montessori kotičku smo dobili novo pridobitev, stojalo za obešanje perila, kamor radi obesimo male krpice.

Mesec november je bil pri nas tudi likovno obarvan, na koncu meseca pa smo se počasi pripravili na čarobni december.