Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Spoštovani starši!

Skladno z okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) smo v Vrtcu Bambi pripravili načrt za zagotavljanje kontinuiranega dela v času koronavirusa.

Čeprav le ta še ni zaznan na področju Slovenije, je njegova prisotnost zelo blizu. Zato se na grožnjo moramo odzvati in predvsem ustrezno pripraviti. Pozivamo vas, da se dosledno držite navodil in priporočil, saj bomo le tako lahko vsi skupaj zagotovili zdravo vrtčevsko okolje za vse otroke in ne bomo po nepotrebnem ogrožali zdravja otrok, njihovih družin in zaposlenih.

Pri preprečevanju okužbe z virusom SARS-CoV-2 je tako kot pri drugih nalezljivih bolezni, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe:

 • Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
 • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
 • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
 • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
 • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
 • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
 • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
 • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

 

POMEMBNO:

 • Otroci, ki kažejo znake bolezni: slabo počutje, nahod, izcedek iz nosu, kašelj ali vročino naj OSTANEJO DOMA.
 • Ob prihodu v vrtec naj si otroci in starši umijejo roke z milom. Na voljo je tudi razkužilo.
 • Otroci naj v vrtec NE PRINAŠAJO mehkih ali trdih igrač.
 • Družine, ki ste se nahajale v ali v bližini območij izbruha koronavirusa (Severna Italija) v zadnjih 14 dneh prosimo za posebno pozornost pri znakih bolezni.
 • Prosimo za redno in ažurno obveščanje vrtca o vseh morebitnih okužbah.

 

Taja Steblovnik

direktorica

Obvestilo staršem _ Koronavirus

Vse informacije o koronavirusu spremljajte na spletnih straneh NIJZ.

Več informacij o koronavirusu najdete na tej povezavi.

Upoštevajte navodila NIJZ za preprečevanje širjenja okužb. Sledite povezavi.

Bolni otroci, starši in obiskovalci ne sodijo v vrtec. Vljudno prosimo, da se dosledno držite navodil in priporočil, da skupaj zagotovimo zdravo in varno okolje za otroke, njihove družine in zaposlene.