Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

MAREC PRI ORKAH

V mesecu marcu smo pozornost namenili družini. Seznanili smo se z oblikami družin. Vsak otrok je predstavil svojo družino. Z mamicami in očki smo delili majhne pozornosti. Spoznali smo Nizozemsko in njene kulturne značilnosti. Najbolj so nas navdušili mlini na veter, katere smo tudi izdelali. Vsak mlin na veter je imel otrokov pečat. Ogledali smo si posnetek nizozemskih folklornih plesov s cokli. Le te smo oblikovali iz plastelina. Podrobneje smo spoznali nizozemske cvetlice, predvsem tulipan. Poimenovali smo sestavne dele tulipana. Kakšne barve so tulipani. Kdaj sadimo čebulice? In kdaj cvetijo. Utrjevali smo natančnost, štetje, prirejanje števil s pomočjo grafomotoričnih vaj. Izdelali pa smo košarice v obliki  zajčkov in piščančkov. Veliko smo bili zunaj, na vrtčevskem igrišču, kjer smo izvajali rajalne in gibalne igre. Na sprehodih v okolici Letuša in Rečice ob Paki pa smo opazovali prebujanje in cvetenje narave. Imamo se fajn.