Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Mavrične ribe smo v mesecu marcu spoznavale prelepo Nizozemsko. Z različnimi likovnimi tehnikami smo si ustvarile pomladno dekoracijo v znamenju čudovitih nizozemskih tulipanov, ki krasijo našo igralnico. Z malo domišljije smo se z našim vlakom odpeljale med krasne mline na veter in hiše na vodi, ogledale in izdelale pa smo si tudi druge znamenitosti dežele tulipanov. Med spoznavanjem Nizozemske pa z otroki nismo pozabili na opazovanje in raziskovanje prebujajoče narave v okolici vrtca.
Ob marčevskih praznikih za mamice in očke smo jim izdelali prikupna darila, pozornosti, ki smo jim jih podarili, hkrati pa smo se tako opomnili, da moramo imeti do družine in prijateljev prav poseben, ljubeč  odnos. Zato smo mesec marec obeležili tudi z literaturo o družini in prijateljstvu, s prepevanjem pesmic, gledanjem družinskih fotografij in izdelavo družinskega drevesa. Ob prebiranju čudovitih pravljic o prijateljstvu pa smo tudi dobili idejo za naš marčevski nastop za starše, ki je pravzaprav temeljil na prijateljstvu in na tem, kako ga je lepo deliti.