Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Morske zvezde v maju
Meseca maja smo spoznali zelo lačno gosenico. Uredili smo si lutkovni kotiček. V mesečnem kotičku smo si pripravili različne igre: hranjenje lačne gosenice (tulec z odprtino in žetoni), sestavljanka razvoja metulja (od jajčeca do metulja) ter sestavljanje metuljev (simetrija). Otrokom so bile vse igre v kotičku zanimive in so si jih radi skozi ves mesec preizkušali ter se z njimi igrali. 
Z zavezanimi očmi smo preizkušali različno sadje in vonjali različne začimbe. Odpravili smo se na sprehod do gozda, kjer smo na poti opazovali, kako na pašnik spuščajo krave. Otroci so bili navdušeni nad kravami, pašnikom in celotnim potekom. Na sprehodu smo nabrali tudi različne travniške cvetlice, ki smo jih nato v vrtcu nalepili na folijo in dali pod velik kup knjig. Tako je nastala lepa slika travniških cvetlic.