Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Tema tega meseca je bila krog življenja. Otroci so spoznali različne kroge življenja, na novo spoznali in usvojili pomen besed skotitev, izvalitev in že poznana rojstvo. V prvi polovici meseca smo se osredotočili na živalske družine, tako smo spoznali in poimenovali pasjo, mačjo, kravjo in zajčjo družino ter si zapomnili, da se mladički skotijo. Spoznali pa smo tudi ptičjo, kokošjo in dinozavrovo družino ter ugotovili, da se mladički izvalijo. Pogovarjali smo se tudi o razvoju človeka, od rojstva pa do odrasle osebe. Otrokom je bila tema zelo zanimiva, zato sva se s sodelavko odločili, da se osredotočiva na življenjski krog žabe, saj so se v tem času ravno razvijale. Petra je v oddelek prinesla paglavce, mladega planinskega puhka ter odraslega planinskega puhka. Otroci so bili neverjetno navdušeni, saj smo o teh drobnih živalih izvedeli nekaj osnovnih informacij ter jih hranili s prekuhanimi regratovimi listi. Liste smo tudi sami nabrali na igrišču. S pomočjo IKT tehnologije smo si natančno ogledali video življenjskega kroga žabe ter razvijali slušno-zaznavne sposobnosti pri ugotavljanju zvokov. Tako smo si lažje zamislili žabe in paglavce v mlaki ter jih ponazorili s prav posebno likovno tehniko. Utrdili smo pesmico »Tri majhne žabice« ter jih gibalno ponazorili. Mesečna podtema je bila tudi “Iz majhnega zraste veliko” zato so se teme zelo prepletale med seboj. V mesecu marcu smo začeli opazovati seme avokada, dali smo ga v vodo in opazovali dogajanja. Seme je pognalo korenine in kmalu je zrastel kal. Kal smo tedensko opazovali in kasneje mesečno beležili njegovo rast. Otroci so se na takšen način seznanili tudi kako zraste drevo in rastlina, zato smo se dvakrat odpravili v bližnji gozd, kjer smo opazovali različne vrste dreves z vsemi svojimi čutili. Ko je avokadovec dovolj zrastel smo ga presadili v lonec in dobro pognojili ter zalili. Še naprej bomo mesečno beležili njegovo rast. Na koncu meseca smo se malo dotaknili življenjskega kroga metulja, ki bo iztočnica za mesec maj.