Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Pretekli mesec smo izvedli zelo raznolike dejavnosti.  V telovadnici smo se urili v igrah z žogo. Trenirali smo brcanje in ciljanje z žogo. Veliko smo se gibali v naravi. Hodili smo na dolge sprehode z vozički, potem pa se ustavili na določeni točki in tam izvedli gibalno aktivnost. Trenirali smo hojo na dolge proge, tek, raziskovali v gozdu, hodili med visoko travo, opazovali drobne živali, se valjali po klančini in si izdelali preproste mandale.
V igralnico smo si prinesli polžke, ki smo jih z velikim veseljem opazovali. Travniškim živalim smo namenili kar nekaj pozornosti. Ogledali smo si veliko slikovnega gradiva, listali izobraževalno literaturo, peli pesmi, kasneje pa v naravi skušali najti čim več teh živali. Vmes smo obeležili tudi svetovni dan čebele. V ta namen smo si pripravili matematično didaktično igro z zalaganjem “cvetnega prahu v čebelji panj”. Čebelam smo posadili rože v škornje in jih okrasili na vrtčevsko ograjo. Posadili smo tudi  vrt. V igralnici smo posadili krešo in jo potem, ko je zrasla, tudi poskusili  jesti. Nabrali smo bezeg in si iz cvetov izdelali svoj bezgov sok. Ta je otrokom bil zelo okusen.