Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page
V mesecu oktobru so piščančki v vrtec prinesli veliko jesenskih pridelkov in plodov, ki smo jih skupaj spoznavali, tipali, poimenovali in okušali. Z njimi smo se igrali, jih razvrščali ter prirejali. V ospredju je bila tako matematika in umetnost. Ustvarili smo prve izdelke z odtiskovanjem jesenskih listov. Trebili smo buče in okušali semena, na koncu meseca smo izrezali bučo in izdelali strašilo. Spoznali smo novo pesmico o buči ter listkih. Pripovedovali pravljice o buči in se igrali igro skrivnostna vreča. Spoznali smo domače živali in jih prilepili na steno, da jih lahko otroci vsakodnevno opazujejo. V tednu mobilnosti smo se posluževali igre z nestrukturiranim materialom, pri čemer so otroci zelo uživali. Zelo radi se skrivajo v velikih škatlah in natikajo tulce na palico. Izdelali smo si sestavljanke z motivi domačih in gozdnih živali ter škatlice za sortiranje jesenskih plodov. Začeli smo z nadstandardno dejavnostjo Fit malček gibalček, ki je otrokom zelo všeč. Varni prostor smo razširili na telovadnico in igrišče. Izvedli smo kostanjev piknik in se prvič podali na drugo stran igrišča z “bibo”.