Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Prva polovica meseca novembra je potekala v znamenju tradicionalnega slovenskega zajtrka pod sloganom “Zajtrk s sadjem – super dan!”. Otroci so se skozi ves teden, skozi različne dejavnosti spoznavali z zdravim načinom prehranjevanja, ločevali sadje od zelenjave, okušali jabolka pripravljena na različne načine ter pridobili novo znanje kako nastane kruh, med, maslo in mleko. Poslušali so zgodbico o čebelici Meli in se skozi gibalne in plesne dejavnosti poskušali vživeti v življenje čebel. Izvedli smo tradicionalni zajtrk za katerega smo si sami naredili kruh in maslo. Da pa je bil dan še bolj poseben in vzdušje bolj čarobno, smo si izdelali pogrinjke, dekoracijo in tipalke. Zajtrkovali pa nismo sami, pridružila sta se nam še direktorica ga. Taja Steblovnik in braslovški župan g. Tomaž Žohar. Posebna zahvala tudi Medobčinski splošni knjižnici Žalec za “ta veliko” čebelo. Druga  polovica meseca pa je potekala v znamenju čustev. Otroci so skozi slikanico “Piščanček Pik” spoznavali osnovna čustva in se poigravali z mimiko obraza. Vzporedno pa smo spoznavali tudi naša čutila, tako da smo vonjali, tipali, si ogledovali in poimenovali lastnosti predmetov. Le kaj nam bo prinesel čarobni mesec december?