Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page
Mesec januar nas je končno razveselil z obilno pošiljko snega. Sprva smo se z otroci seznanili z zimskimi oblačili skozi oblačenje/slačenje, jih utrjevali skozi fotografije in igro spomin. Prepevali smo pesmice z zimsko tematiko (Snežak, Moj klobuk, Zima je prišla. Zima zima bela,Itd.) Nato smo se seznanili z značilnostmi letnega časa zima in dopolnili naš plakat z letnimi časi z različnimi motivi (snežinke, snežak, ptičja hišica, sani). Tako smo si izdelali še podlogo z motivom snežaka na katerega so otroci po barvi prirejali gumbe in motive zimskih dodatkov. Ker se je sneg obdržal, smo lahko realizirali vse zastavljeno v začetku meseca. Otrokom sva pripravili lutkovno predstavo z naslovom: Rokavička, ki jim je bila zelo všeč, skozi zgodbo pa so se prav tako srečali z gozdnimi živali. Skupaj smo jih poimenovali, jim določali lastnosti in s pomočjo sestavljank iskali njihove mladiče ter ugotavljali kakšno hrano jedo. Konec meseca sva s sodelavko izrezali stopinje medveda, zajca, srne in ptice iz folije ter otrokom v igralnici pripravili gibalni poligon. Vsaka sled je vodila natanko do določene živali, ki smo jo potem skupaj spoznavali, prepevali pesmice o njej in jo posnemali. Dejavnosti na temo sledi smo zaključili z likovno dejavnostjo, kjer so otroci odtisnili svoja stopala in dlani. Nekaterim je bila likovna dejavnost zelo všeč, spet drugim malo manj, saj se niso želeli namazati z barvo. Svoje stopinje pa smo puščali tudi v snegu. Nekateri so znali lepo hoditi po snegu, nekateri pa so se ga malo bali, je bilo pa vsem v užitek ko smo se z njim igrali, kepali, raziskovali, ga okušali in prelagali.