Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Ob koncu meseca marca, smo se seznanili z zgodbo “Mandi dobi sestrico”, ki pa je bila iztočnica za mesec april. Skozi zgodbo smo spoznali zajčka in ga povezali z velikonočnimi prazniki. Otroci so spoznali običaje ter različne kulinarične dobrote. V vrtcu smo si izdelali dekoracijo, ki je lahko krasila domove/mize med prazniki. S tehniko odtiskovanja in palčkami za ušesa, smo na papirnate jajčke odtisnili cvetlice, ter iz nogavic in riža izdelali vsak svojega zajčka, ki je služil kot mehka igrača. Utrjevali smo predhodno znanje o sami prehrani in lastnostih zajčka. Najljubše pa nam je bilo ob plesnem uprizarjanju pesmice »Bel zajček«.

V drugi polovici meseca pa smo se osredotočili na vreme in vremenske pojave. Skozi slikanico Sonce in Luna, smo ugotovili, kako se izmenjavata na nebu in zakaj sta tako pomembna za nas. Vsakodnevno smo skupaj ugotavljali in določali vremensko stanje. Z likovno dejavnostjo – trganko pa smo krepili mišice rok ter iz koščkov oblikovali oblake in sonce. Naredili smo eksperiment, ki smo ga poimenovali “Dež v kozarcu” ter si sami pričarali mavrico v igralnici. Spoznavali smo nove bibarije in pesmice na temo vreme. Ker pa otroci potrebujejo vse več aktivnega gibanja, se veliko poslužujemo plesno – gibalnih minutk ter iger na igrišču vrtca.