Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page
V mesec maj smo zakorakali s pridihom prejšnjega meseca in se osredotočili na vreme. Izdelali smo likovne izdelke s tehniko trganja in ustvarili sonce in oblake. Tako smo pričeli z orientacijo in se naučili, da so sonce in oblaki zgoraj na nebu, spodaj pa vidimo pisani travnik, ki smo ga zopet razčlenili. Ugotavljali smo, kje imajo rastline korenine, kje stebla in liste ter kje cvetove. Prav tako smo spoznavali, katere žuželke živijo v zemlji in katere na tratah ter katere letajo iz cveta na cvet. Prepevali smo pesmice o mravljicah, pajku, čebelicah, gosenici, metulju in pikapolonici. Gibalno smo posnemali žuželke ter prisluhnili številnim pravljicam s pomladno vsebino. Spoznavali, utrjevali in izrekali smo predloge za določanje predmetov (zgoraj/spodaj, levo/desno, na/pod/v/pred). Najljubša nam je bila gibalna igra “ptički v gnezda”. Po igralnici smo radovedno iskali skrite gumijaste žuželke ter jih poimenovali. Ker je ozračje postalo bolj toplo smo pripravili naše gredice za sejanje. Posadili smo paradižnik in fižol. Sedaj pa pridno zalivamo in opazujemo kako naše rastlinice hitro rastejo in skrbimo, dam nam jih polži lazarji ne pojedo. Večkrat smo se odpravili na sprehod, kjer smo opazovali travnik in vse pisane cvetlice ter si privoščili malico v naravi.