Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

November smo pričeli z nenehnim raziskovanjem gozda. V gozdu imamo svoj kotiček, ki ga zelo radi obiskujemo. Otrokom gozd ponuja varen kotiček, kjer imajo neomejen prostor, obdan z mnogimi materiali in jih ne moti s prekomernimi zvoki. Določili smo gozdne kotičke, kjer lahko otroci kvalitetno razvijajo posamezno vrsto igre. Še posebej smo ponosni na njihov izum – gugalnico, ki so si jo povsem sami zamislili, posebna pa je tudi zaradi tega, ker morajo za uporabo konkretno sodelovati med seboj.  Sledila je priprava na tradicionalni slovenski zajtrk. V ta namen smo se seznanjali z različnimi vrstami hrane, pregledali ogromno literature, se igrali različne gibalne igre. Izdelali smo si svojo sadno kupo, spekli medenjake, naredili nekaj lepih likovnih izdelkov in se pripravili za finalni dan. V okviru projekta se naučili pesem Leti moja čebelca, ki smo jo na točno določen dan posneli in objavili na strani projekta Tradicionalni slovenski zajtrk. V goste smo povabili kuharja Gorazda, ki se je z nami udeležil zajtrka, hkrati pa nam predstavil svoj poklic in vlogo v našem vrtcu. Obiskala nas je tudi prava zobozdravnica, ki nas je seznanila s pomenom dobre in ustrezne zobne higiene. Po končanem projektu je sledilo spoznavanje živali na kmetiji. V temo smo aktivno vključili števila in abecedo. Pripravljali smo se tudi na decembrski čas. V ta namen smo si začeli izdelovati dekoracijo.