Telefon: 05 99 47 522 GSM: 070 395 300 info@vrtecbambi.si
Select Page

Marjetice smo v nov mesec vkorakale tako, da smo se odpravili na jesenski sprehod do reke Savinje. Kaj hitro je bil tu že teden otroka, zato smo v tem času bili precej likovno in glasbeno ustvarjalni. Najbolj smo bili navdušeni nad predstavitvijo različnih glasbil, všeč sta nam bili harmonika in električna kitara. S pomočjo slikovnega gradiva in produktov smo ugotavljali jesenske pridelke, in sicer smo spoznali koruzo, korenje, krompir, bučo in grozdje. S tem namenom smo spekli korenčkov, krompirjev in bučkin pomfri, naredili čaj iz grozdja, spekli bučnice ter ličkali koruzo. Prav tako pa smo s pomočjo kamišibaja prisluhnili jesenski pravljici. Z odtiskovanjem buče smo poskrbeli za čisto prve likovne izdelke, prav tako pa smo z mekolom lepili koruzo v obliki jesenskih listov. Poustvarili smo si tudi vzdušje ob prihajajoči noči čarovnic. Buči smo izrezali oči, nos in usta ter pričarali slastno malico.